Naudinga informacija

Tikroji NI-MH akumuliatorių talpa. Ar žinote, kad ...

Kiekvienas Europos gamintojas privalo pateikti patikimą informaciją apie akumuliatoriaus talpą. Didžiausia galima Ni-MH akumuliatorių talpą šiuo metu pasiekiama apie 1100 mAh R03 / AAA tipo akumuliatoriai ir  2700 mAh R6 / AA tipo akumuliatoriai. Tačiau ne visi žino, kokią maksimalią talpą gali pasiekti Ni-MH, Li-ion akumuliatoriai ir kt. Šį nežinojimą apie galingumus ir realią akumuliatoriaus talpą naudoja daug gamintojų ir pardavėjų, todėl  galite rasti akumuliatorius su užrašytu didesnių talpos skaičiumi negu yra realiai, turinčias didelį pajėgumą rinkoje, o tai, žinoma, yra nusikaltimas.
Todėl mes siūlome tik išbandytas prekes ir išbandytus prekių ženklus - tai garantuoja deklaruotus parametrus ir todėl leidžia su pasitikėjimu mėgautis nupirkta preke. 

Kaip pasirinkti geriausią įkroviklį?

Nepriklausomi įkrovimo kanalai: Daugelis pagrindinių modelių įkrauna akumuliatorius tik poromis (dvigubo įkrovimo kanalai).  Šis metodas skatina priešlaikinį baterijų nusidėvėjimą. Nepriklausomas kiekvienos įkrovimo kameros valdymas užtikrina , kad kiekviena baterija būtų tiksliai įkrauta . Mikroprocesoriniai įkrovikliai su mikroprocesoriumi, priešingai nei modeliai, veikiantis tik pagal laiko mechanizmą, gali tiksliai ir automatiškai nustatyti Ni-MH baterijos pilną įkrovimo momentą.
Ar 1.2 Ni-MH akumoliatorius gali pakeisti 1.5V šarminę bateriją?

Nėra tiesa, kad naudingiausia Ni-MH baterijų veikimo metu yra įkrauti juos kuo lėčiau ir mažiausia srove. Šiuolaikinių automatinių įkroviklių atveju pilno akumuliatoriaus įkrovimo įvertinimas labai priklauso nuo įkrovimo srovės. Geriausias įkrovimo rezultatas gaunamas esant ne mažesnei kaip 1/5 akumuliatoriaus talpos srovės vertei (pvz., 400 mA Enelopp AA  akumuliatorius , mažiausiai 1900 mAh). Atminkite, kad greitesnis įkrovimas su aukštesnėmis įkrovimo srovėmis nėra žalingas akumuliatoriams, kol jis staiga padidina ląstelės temperatūrą, viršijančią 50◦C, o tai neturėtų įvykti net jei įkrovimo srovė lygi ½ akumuliatoriaus talpos.

Greitas įkrovimas ar lėtas įkrovimas?

Tai yra vienas iš dažniau užduodamų klausimų. Manoma, kad Ni-MH akumuliatoriai dėl mažesnės įtampos negali pakeisti vienkartinių baterijų. Tačiau tai taikoma kai kuriems mažo energijos suvartojimo įrenginiams, kuriuose baterijos yra prijungtos nuosekliai. Prietaisuose su dideliu energijos suvartojimu Ni-MH akumuliatorius bus didesnis nei šarminė baterija ir ilgiau veiks. Taip yra todėl, kad 1.2 V yra vidutinė įtampa Ni- MH baterijos eksploatavimo metu (iškrovimas). Visiškai įkrautas Ni-MH akumuliatorius iš tikrujų pasiekia didesnę nei 1.4 V įtampą. Todėl jis atitinka naujos šarminės baterijos įtampos lygį.

Cinko-oro baterijos | Klausos aparatams - keletas faktų.

 Šios baterijos turi apsaugines etiketes. Nuėmus jas, turite palaukti maždaug 2  minutes, kol baterija bus patalpinta aparate. Šis laikas reikalingas tam, kad deguonis patektų į vidų, o tada baterija įsijungs ir pasieks reikiamą įtampą darbui. Jei nesilaikysite šių nurodymų, gali kilti situacija, kurioje aparatas įvertins akumuliatoriaus iškrovimą, nes jis neturi tinkamos įtampos.

Kokie veiksniai turi įtakos cinko-oro baterijų veikimo trukmei?

Baterijos veikimo laikas pirmiausia priklauso nuo paties klausos aparato energijos suvartojimo ir nustatyto stiprumo lygio. Taip pat svarbus išorinio triukšmo intensyvumas. Baterijos  veikimo laikas bus ilgesnis, jei vartotojas prisimena, kad aparatas išjungiamas, kai jis nenaudojamas (pvz. miegant). Taip pat reikėtų nepamiršti, kad nepalankios aplinkos sąlygos pvz. per didelė arba žema temperatūra, didelė drėgmė ar oro tarša gali turėti neigiamos įtakos bet kokio cinko-oro baterijos veikimui klausos aparate.